Alig akad új buszvezető

    Alig akad új buszvezető

    hirekbuszvezeto hianyvolanbuszsoforhianyjuttatasokmunkaeropiac
    Brutális bónusszal vadászik melósokat a Volánbusz – írja a Pénzcentrum. A 2026. március 1. után felvett dolgozók egyszeri, bruttó 750 ezer forintos belépési bónuszt kapnak, amelyet a próbaidő lejárta után, legkorábban a szeptemberi bérrel együtt fizet ki a munkáltató. A juttatási csomag része az évi nettó 400 ezer forintos SZÉP-kártya keret, az év végi bruttó 350 ezer forintos lojalitási juttatás, valamint egészség- és nyugdíjpénztári támogatás.

    A vállalat olyan plusz juttatásokat is kínál, mint az üzemanyag-megtakarítás díjazása vagy a kedvezményes országbérlet. A dolgozók számára ingyenes belföldi utazási lehetőség is jár, egy év munkaviszony után pedig több európai országban is kedvezményeket vehetnek igénybe, amelyek a családtagokra is kiterjednek. A csomag része az ingyenes egészségügyi szűrőprogram és az egyenruha biztosítása is.

    A szakszervezetek szerint évek óta tart a sofőrhiány és az állomány elöregedése. A hiány több térségben járatkimaradásokhoz és menetrendi nehézségekhez vezetett. A probléma nem magyar sajátosság: Európa-szerte sofőrhiány van, Németországban például több tízezer buszvezető hiányzik, és a nyugat-európai bérek elszívó hatása a magyar munkaerőpiacot is érinti.

    Forrás: Pénzcentrum

    Ez a weboldal sütiket használ a jobb felhasználói élmény érdekében.

    A "Rendben" gombra kattintva elfogadja az összes süti használatát. További részletekért olvassa el Sütitájékoztatónkat.